Skip to content

VPN dla pracowników

VPN (od ang. virtual private network) – wirtualna sieć prywatna, tunel, przez który płynie ruch w ramach sieci prywatnej pomiędzy nadawcą i odbiorcą za pośrednictwem publicznej sieci (takiej jak Internet). Można opcjonalnie kompresować lub szyfrować przesyłane dane w celu zapewnienia lepszej jakości lub większego poziomu bezpieczeństwa.

Określenie „wirtualna” oznacza, że sieć ta istnieje jedynie jako struktura logiczna działająca w rzeczywistości w ramach sieci publicznej.

Źródło: Wikipedia

Instrukcja instalacji i konfiguracji usługi dostępowej VPN do systemów centralnych.

Wejdź na stronę https://remote.chemia.pk.edu.pl i zaloguj się (danymi z Active Directory PK, czyli login i hasło takie same jak do SUS/SIP).
Uwaga: VPN nie zezwala na kilka równoczesnych połączeń. Jeżeli korzystasz z VPN równolegle na innym komputerze – po zalogowaniu na jednym komputerze, zostaniesz wylogowany na drugim.

Wybierz opcję pobrania programu FORTICLIENT na system z którego korzystasz (w zależności od szybkości łącza, może to potrwać od kilku do nawet kilkunastu minut):

Uruchom instalację pobranego pliku (wymagane będzie zatwierdzenie postanowień licencji). Uruchom zainstalowany program FortiClient VPN. Zatwierdź wyświetloną informację i kliknij Configure VPN.

Uzupełnij pola wg. poniższego wzoru w miejscu imie.nazwisko wpisując swoje dane (login z Active Directory PK) i zapisz (Save):

Teraz możesz połączyć się z VPN. Jako hasło (Password) podaj swoje hasło z Active Directory PK (to samo co do SUS/SIP/Office 365).

RSS Dział Informatyzacji PK

 • Przerwy w dostępie do sieci dziekanatowej 21 listopada 2023
  W związku z planowanymi pracami remontowymi szkieletu Uczelnianej Sieci Komputerowej PK Dział Informatyzacji informuje, że od piątku, 24 listopada 2023 r. od godz. 16:00 do soboty godz. 6:00 mogą występować przerwy w dostępie do sieci dziekanatowej PK.
 • Przerwy w dostępie do usług informatycznych PK 8 listopada 2023
  W związku z planowanymi pracami remontowymi szkieletu Uczelnianej Sieci Komputerowej PK Dział Informatyzacji informuje, że od wtorku, 14 listopada 2023 r. od godz. 18:00 do środy godz. 7:00 mogą występować przerwy w dostępie do wszystkich usług informatycznych PK.
 • Przerwy w dostępie do usług informatycznych PK 30 października 2023
  W związku z planowanymi pracami remontowymi szkieletu Uczelnianej Sieci Komputerowej PK Dział Informatyzacji informuje, że od czwartku 2 listopada 2023 r. od godz. 18:00 do piątku godz. 7:00 oraz od piątku 3 listopada 2023 r. od godz. 18:00 do soboty godz. 7:00 mogą występować przerwy w dostępie do wszystkich usług informatycznych PK.
 • Przerwy w dostępie do systemu HMS/eHMS/jHMS 28 września 2023
  W związku z koniecznością aktualizacji głównej zapory sieciowej Dział Informatyzacji informuje, że w poniedziałek, 2 października 2023 r. od godz. 18:00 do godz. 21:00 mogą występować przerwy w dostępie do systemu HMS/eHMS/jHMS.
 • Przerwa w dostępie do usług informatycznych PK 12 września 2023
  W związku z koniecznością aktualizacji głównej zapory sieciowej Dział Informatyzacji informuje, że we czwartek, 14 września 2023 r. od godz. 19:00 do godz. 21:00 mogą występować przerwy w dostępie do wszystkich usług informatycznych PK.
 • Przerwa w dostępie do usług informatycznych PK 13 czerwca 2023
  W związku z koniecznością aktualizacji głównej zapory sieciowej Dział Informatyzacji informuje, że we wtorek, 13 czerwca 2023 r. od godz. 16:00 do godz. 17:00 mogą występować przerwy w dostępie do usług informatycznych PK.

Read full feed

Warto przeczytać

PILNE – Spotkanie informacyjne dla studentów WIiTCh z przedstawicielami z uczelni Ecole Centrale de Lille we Francji

W poniedziałek 23 października od godz. 12.00 do 13.00 w Działowni w sali 0/19 odbędzie się spotkanie informacyjne z przedstawicielami z uczelni Ecole Centrale de Lille we Francji w celu

Harmonogram zajęć w semestrze zimowym 2023/24

Uprzejmie informujemy, że dostępny jest harmonogram zajęć w semestrze zimowym roku akad. 2023/24. Jest to pierwsza wersja planu która w kolejnych tygodniach może jeszcze ulegać zmianom. Harmonogram zajęć w sem.

Harmonogram wrześniowych egzaminów dyplomowych

Poniżej przedstawiam harmonogram egzaminów dyplomowych dla studentów studiów stacjonarnych I i II stopnia LTO TP PTiZP IPT BPiOŚ

Małopolska Noc Naukowców na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej – 29 września 2023

W dniu 29 września 2023 odbędzie się kolejna edycja Małopolskiej Nocy Naukowców – wydarzenia koordynowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. W ramach tego wyjątkowego wydarzenia Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej

Terminy wrześniowych egzaminów dyplomowych

Poniżej przedstawiam terminy egzaminów dyplomowych dla studentów studiów stacjonarnych I i II  stopnia specjalność LTO   29.09.2023, specjalność  TP    26.09.2023, specjalność PTiZP  27.09.2023, specjalność IPT,  26.09.2023, specjalność BPiOŚ 26.09.2023,

Konkurs na stanowisko typu post-doc w projekcie OPUS (NCN)

Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej ogłasza konkurs na stanowisko typu post-doc w projekcie: OPUS (NCN) pt.: „Nowe możliwości rozwoju strategii projektowania i funkcjonalizacji kropek węglowych jako wielofunkcyjnych, dynamicznych,

Godziny przyjęć interesantów w Dziekanacie w okresie wakacyjnym

Dziekanat informuje, że od dnia 03.07.2023 do 31.08.2023 bezpośrednia obsługa interesantów będzie odbywać się w godzinach od  9:00 do 14:00

Harmonogram egzaminów dyplomowych

Poniżej przedstawiam harmonogram egzaminów dyplomowych dla studentów studiów stacjonarnych I i II stopnia LTO TP APIS CTK PTiZP IPT BPiwOŚ I komisja BPiwOŚ II komisja

Konkurs na zatrudnienie na stanowisko typu post-doc w projekcie: OPUS-LAP20 (NCN)

Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej ogłasza konkurs na zatrudnienie na stanowisko typu post-doc w projekcie: OPUS-LAP20 (NCN) pt.: „Zaawansowane fotoutwardzalne nanokompozyty polimerowe otrzymywane w technologiach szybkiego prototypowania 3D-VAT”,

Konferencje, seminaria

PK_WIiTCh_RGB

//administracja www - logowanie