Skip to content
UkrainianChinese (Simplified)FrenchGermanEnglishPolish

Rekrutacja do Projektu

Rekrutacja do projektu „Wsparcie studentów w zakresie podniesienia ich kompetencji i umiejętności” Termin zakończenia rekrutacji: 21.06.2024 r. do godz. 11:00 Regulamin Naboru: Zaproszenie Ministra Nauki Program “Wsparcie studentów w zakresie podniesienia ich kompetencji i umiejętności” kierowany jest do studentów, którzy planują zgłosić swój udział w międzynarodowych konkursach, zawodach i konferencjach.…

Rekrutacja do Projektu

Rekrutacja do projektu „Wsparcie studentów w zakresie podniesienia ich kompetencji i umiejętności” Termin zakończenia rekrutacji: 21.06.2024 r. do godz. 11:00 Regulamin Naboru: Zaproszenie Ministra Nauki Program “Wsparcie studentów w zakresie podniesienia ich kompetencji i umiejętności” kierowany jest do studentów, którzy planują zgłosić swój udział w międzynarodowych konkursach, zawodach i konferencjach.…

Witamy na stronie grupy badawczej Chemia i Technologia Leków oraz Biomateriałów

Witamy na stronie Grupy Badawczej Chemia i Technologia Leków oraz Biomateriałów. W ramach niniejszej strony znajdziecie Państwo informację o naszym zespole, naszych najważniejszych badaniach, technologiach oraz osiągnięciach.

Pozdrowienia ze słonecznej Genui☀️

Nasz doktorant Maciej Pilch właśnie zakończył staż na Uniwersytecie w Genui, na Wydziale Inżynierii Lądowej, Chemicznej i Środowiska w zespole profesora Giuseppe Piccardo w ramach programu PROM – “Międzynarodowa wymiana stypendialna dla doktorantów i pracowników naukowych”. Podczas stażu miał możliwość zapoznania się z technikami pomiarowymi stosowanymi przez zespół profesora Piccardo…

Nasz doktorant Maciej Pilch jako beneficjent XII konkursu Programu LIDER

Właśnie zakończyła się Gala programu LIDER! Z radością przypominamy, że laureatem tegorocznej edycji organizowanej przez NCBiR został nasz Doktorant Maciej Pilch. Tytuł realizowanego projektu to: Wielomateriałowa drukarka 3D dedykowana do produkcji detali z litego metalu oraz stopów galwanicznych, a także elementów hybrydowych typu metal–tworzywo polimerowe przy wykorzystaniu opracowanej sprzężonej technologii…

Nasz nowy artykuł w Dyes and Pigments!

W Zespole Fotochemii Stosowanej pod kierownictwem Pani prof. Joanny Ortyl, zajmujemy się nie tylko fotochemią, fotopolimeryzacją, ale także biologią komórki! W ostatnim czasie w kooperacji z Uniwersytetem Jagiellońskim opracowaliśmy zupełnie nowe, selektywne i czułe biosensory do obrazowania komórek raka płuc i wykrywania jonów żelaza! Owocem tego jest ukazanie się najnowszego…
UkrainianChinese (Simplified)FrenchGermanEnglishPolish

Zespoły i grupy badawcze

W ramach sześciu Katedr funkcjonujących na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej PK, pracownicy wraz z doktorantami i studentami realizują badania w obrębie wydzielonych zespołów i grup badawczych skupionych wokół określonej tematyki.

Lista zespołów wyszczególnionych w obrębie katedr Wydziału:

Katedra Technologii Chemicznej i Analityki Środowiskowej (C-1)

  • Zespół technologii materiałów nanostrukturalnych i bionanotechnologii
  • Zespół biotechnologii środowiskowej
  • Zespół zagospodarowania odpadów
  • Zespół biomateriałów funkcjonalnych
  • Zespół chemii analitycznej
  • Zespół chemii bioanalitycznej i spektroskopii molekularnej
  • Pracownia przetwarzania odpadów rolnych i przemysłowych

Katedra Chemii i Technologii Organicznej (C-2)

Katedra Inżynierii Chemicznej i Procesowej (C-3)

Katedra Chemii i Technologii Polimerów (C-4)

  • Grupa badawcza chemii i technologii materiałów oraz biomateriałów epoksydowych
  • Grupa badawcza polimerowych materiałów biokompozytowych i hybrydowych
  • Grupa badawcza technologii materiałów i biomateriałów poliuretanowych

Katedra Biotechnologii i Chemii Fizycznej (C-5)

  • Zespół intensyfikacji syntez chemicznych
  • Zespół funkcjonalnych nanomateriałów
  • Zespół syntezy polielektrolitów
  • Zespół fluorescencyjnych biomateriałów i elektrochemii molekularnej
  • Zespół fotochemii stosowanej
  • Zespół innowacyjnych zielonych technologii

Katedra Chemii Ogólnej i Nieorganicznej (C-6)

Postępowania na WIiTCh

Nagroda imienia Artura Rojszczaka przyznawana wyróżniającym się młodym uczonym

Klub Stypendystów Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej po raz kolejny ogłasza konkurs o Nagrodę im. Artura Rojszczaka, naszego tragicznie zmarłego Kolegi, znakomitego filozofa, jednego z założycieli i głównych animatorów Klubu.

Seminarium Wydziałowe

Dnia 17 stycznia 2024 roku o godz. 12:30 w sali 12 odbędzie się seminarium wydziałowe, na którym dr inż. Katarzyna Bialik-Wąs przedstawi referat: “Zaawansowane bio-hybrydowe hydrożele jako podwójne systemy dostarczania

LIDER 2024 – nabór wniosków

Uprzejmie informujemy, że rozpoczął się nabór wniosków do tegorocznej edycji programu LIDER. Regulamin konkursu oraz wzór formularza znajdują się w załączonych plikach. Zgłoszenia wniosków sporządzonych w oparciu o formularz stanowiący

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej – mgr inż. Wioletta Florkiewicz

Dziekan i Rada Naukowa Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechnik i Krakowskiej uprzejmie zapraszają na publiczną obronę rozprawy doktorskiej mgr inż. Wioletty Florkiewicz, która odbędzie się w dniu 13 grudnia

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej – mgr inż. Katarzyna Sutor – Świeży

Dziekan i Rada Naukowa Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej uprzejmie zapraszają na publiczną obronę rozprawy doktorskiej mgr inż. Katarzyny Sutor – Świeży, która odbędzie się w dniu 7

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej – mgr inż. Krzysztof Polaczek

Dziekan i Rada Naukowa Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej uprzejmie zapraszają na publiczną obronę rozprawy doktorskiej mgr inż. Krzysztofa Polaczka, która odbędzie się w dniu 1 grudnia 2023

Konferencje, seminaria

Konferencje, seminaria

Wybrane Projekty realizowane na Wydziale

Wybrane Projekty realizowane na Wydziale

PK_WIiTCh_RGB

//administracja www - logowanie