Pozdrowienia ze słonecznej Genui☀️
Dodane przez mgr inż. Wiktoria Tomal
Nasz doktorant Maciej Pilch właśnie zakończył staż na Uniwersytecie w Genui, na Wydziale Inżynierii Lądowej, Chemicznej i Środowiska w zespole profesora Giuseppe Piccardo w ramach programu PROM – “Międzynarodowa wymiana stypendialna dla doktorantów i pracowników naukowych”. Podczas stażu miał możliwość zapoznania się z technikami pomiarowymi stosowanymi przez zespół profesora Piccardo…
Nasz doktorant Maciej Pilch jako beneficjent XII konkursu Programu LIDER
Dodane przez mgr inż. Wiktoria Tomal
Właśnie zakończyła się Gala programu LIDER! Z radością przypominamy, że laureatem tegorocznej edycji organizowanej przez NCBiR został nasz Doktorant Maciej Pilch. Tytuł realizowanego projektu to: Wielomateriałowa drukarka 3D dedykowana do produkcji detali z litego metalu oraz stopów galwanicznych, a także elementów hybrydowych typu metal–tworzywo polimerowe przy wykorzystaniu opracowanej sprzężonej technologii…
Nasz nowy artykuł w Dyes and Pigments!
Dodane przez mgr inż. Wiktoria Tomal
W Zespole Fotochemii Stosowanej pod kierownictwem Pani prof. Joanny Ortyl, zajmujemy się nie tylko fotochemią, fotopolimeryzacją, ale także biologią komórki! W ostatnim czasie w kooperacji z Uniwersytetem Jagiellońskim opracowaliśmy zupełnie nowe, selektywne i czułe biosensory do obrazowania komórek raka płuc i wykrywania jonów żelaza! Owocem tego jest ukazanie się najnowszego…

Stypendia WFS przyznane członków naszej grupy badawczej!
Dodane przez mgr inż. Wiktoria Tomal
III edycja programu wsparcia z Własnego Funduszu Stypendialnego rozstała dziś rozstrzygnięta i aż siedmioro członków naszego zespołu oraz kół naukowych uzyskało stypendia! Wśród nagrodzonych znaleźli się: doktorantka SD PK: Wiktoria Tomal oraz nasi studenci: Dominika Krok, Patrycja Środa, Katarzyna Starzak, Paweł Niezgoda, Paweł Stalmach, Tomasz Schmidt oraz Dawid Kiesiewicz. Serdecznie…
Konkurs future lab rozstrzygnięty
Dodane przez mgr inż. Leszek Jurczak
Rada Naukowa FutureLab PK podjęła decyzję o wyłonieniu projektów studenckich zgłoszonych w ostatnim naborze. Po długich obradach i szczegółowym zreferowaniu wszystkich wniosków, postanowiono przyznać granty 19 projektom, których autorami byli studenci Politechniki Krakowskiej. Miło nam poinformować, iż dwa projekty studentów z Laboratorium Fotochemii Stosowanej zostały w tym roku nagrodzone w…
Witamy na stronie zespołu Fizycznej Chemii Organicznej i Organokatalizy
Dodane przez mgr inż. Leszek Jurczak
Witamy na stronie Zespołu fizycznej chemii organicznej i organokatalizy. W ramach niniejszej strony znajdziecie Państwo informację o naszym zespole, naszych najważniejszych badaniach, technologiach oraz osiągnięciach.
Nowy artykuł naszych studentów został opublikowany w European Polymer Journal
Dodane przez mgr inż. Leszek Jurczak
Nowy artykuł naszych studentów został właśnie opublikowany w European Polymer Journal Artykuł pod tytułem: Performance of FPT, FTIR and DSC methods in cure monitoring of epoxy resins, którego autorami są: Katarzyna Sawicz-Kryniger, Paweł Niezgoda, Paweł Stalmach, Katarzyna Starzak, Alicja Wysocka, Tomasz Świergosz oraz prof. Roman Popielarz. Artykuł stanowi porównanie różnych…
Nowy artykuł w prestiżowym czasopiśmie Journal of Molecular Liquids
Dodane przez mgr inż. Leszek Jurczak
Miło nam poinformować, że właśnie ukazał się nowy artykuł, którego autorami są m.in. członkowie naszego Koła Naukowego: Patryk Szymaszek, Paweł Fiedor, a także Anna Chachaj-Brekiesz, Małgorzata Tyszka-Czochara, Tomasz Swiergosz i Joanna Ortyl. Artykuł pod tytułem: “Molecular interactions of bovine serum albumin (BSA) with pyridine derivatives as candidates for non-covalent protein…
Brązowy Medal oraz wyróżnienie w konkursie „Złoty Medal Chemii 2021” zostało przyznane inż. Dominice Krok
Dodane przez mgr inż. Leszek Jurczak
Miło nam poinformować, iż decyzją Zespołu Jurorów, nasza studentka i członkini Zespołu z Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej – inż. Dominika Krok, została Laureatką tegorocznej edycji Konkursu Złoty Medal Chemii. Ma on na celu wyłonienie autorów najlepszych prac licencjackich lub inżynierskich z chemii i jej pogranicza. Organizatorami Konkursu…
Zespoły i grupy badawcze
W ramach sześciu Katedr funkcjonujących na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej PK, pracownicy wraz z doktorantami i studentami realizują badania w obrębie wydzielonych zespołów i grup badawczych skupionych wokół określonej tematyki.
Lista zespołów wyszczególnionych w obrębie katedr Wydziału:
Katedra Technologii Chemicznej i Analityki Środowiskowej (C-1)
- Zespół technologii materiałów nanostrukturalnych i bionanotechnologii
- Zespół biotechnologii środowiskowej
- Zespół zagospodarowania odpadów
- Zespół biomateriałów funkcjonalnych
- Zespół chemii analitycznej
- Zespół chemii bioanalitycznej i spektroskopii molekularnej
- Pracownia przetwarzania odpadów rolnych i przemysłowych
Katedra Chemii i Technologii Organicznej (C-2)
- Zespół projektowania materiałów katalitycznych i nanostrukturalnych
- Zespół technologii chemicznej i katalizy przemysłowej
- Zespół katalizy obliczeniowej
- Zespół fizykochemii ciała stałego
- Zespół fizycznej chemii organicznej i organokatalizy
- Zespół chemii i technologii kosmetyków
- Zespół chemii i technologii leków oraz biomateriałów
Katedra Inżynierii Chemicznej i Procesowej (C-3)
- Zespół inżynierii odnawialnych źródeł energii
- Zespół procesów fizycznych i chemicznych w układach wielofazowych
Katedra Chemii i Technologii Polimerów (C-4)
- Grupa badawcza chemii i technologii materiałów oraz biomateriałów epoksydowych
- Grupa badawcza polimerowych materiałów biokompozytowych i hybrydowych
- Grupa badawcza technologii materiałów i biomateriałów poliuretanowych
Katedra Biotechnologii i Chemii Fizycznej (C-5)
- Zespół intensyfikacji syntez chemicznych
- Zespół funkcjonalnych nanomateriałów
- Zespół syntezy polielektrolitów
- Zespół fluorescencyjnych biomateriałów i elektrochemii molekularnej
- Zespół fotochemii stosowanej
- Zespół innowacyjnych zielonych technologii
Katedra Chemii Ogólnej i Nieorganicznej (C-6)
Postępowania na WIiTCh
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. Przemysław Zaręba
Dodane przez mgr Iwona Kochan
Dziekan i Rada Naukowa Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej uprzejmie zapraszają na publiczną obronę rozprawy doktorskiej mgr inż. Przemysława Zaręby, która odbędzie się w dniu 14 grudnia 2022 r. o godzinie 11:00 w sali posiedzeń Rady Naukowej Wydziału (parter, sala 12), budynek Wydziału IiTCh, Kraków, ul. Warszawska 24…
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Jan Ozimek
Dodane przez mgr Iwona Kochan
Dziekan i Rada Naukowa Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej uprzejmie zapraszają na publiczną obronę rozprawy doktorskiej mgr inż. Jana Ozimka, która odbędzie się w dniu 26 października 2022 r. o godzinie 9:00 w sali posiedzeń Rady Naukowej Wydziału (parter, sala 12), budynek Wydziału IiTCh, Kraków, ul. Warszawska 24…
Zdalna obrona pracy doktorskiej - mgr inż. Elżbieta Bogdan
Dodane przez mgr Iwona Kochan
Szanowni Państwo, wszystkim zainteresowanym przypominamy, że w dniu 12 października br. (środa), godz. 12:30, odbędzie się obrona pracy doktorskiej mgr inż. Elżbiety Bogdan. Obrona odbędzie się w trybie stacjonarnym ze streamingiem (MS Teams). Osoby zainteresowane udziałem zdalnym w publicznej części obrony, proszone są o zgłoszenie chęci swojego udziału drogą mailową…

Nabór do Programu BioLAB 2023-24
Program BioLAB umożliwia odbycie rocznego stażu badawczego w laboratorium znajdującym się w jednej z czterech instytucji w USA studentom i studentkom studiów magisterskich oraz doktoranckich nauk biologiczno-chemicznych i medycznych.
Medal im. Ignacego Mościckiego dla prof. Zygmunta Kowalskiego
Z radością informujemy, że prof. dr hab. inż. Zygmunt Kowalski, Dziekan WIiTCh PK w latach 2008-2016, uhonorowany został przez Polskie Towarzystwo Chemiczne Medalem im. Ignacego Mościckiego za wybitne osiągnięcia w
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Jan Ozimek
Dziekan i Rada Naukowa Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej uprzejmie zapraszają na publiczną obronę rozprawy doktorskiej mgr inż. Jana Ozimka, która odbędzie się w dniu 26 października 2022
Zdalna obrona pracy doktorskiej – mgr inż. Elżbieta Bogdan
Szanowni Państwo, wszystkim zainteresowanym przypominamy, że w dniu 12 października br. (środa), godz. 12:30, odbędzie się obrona pracy doktorskiej mgr inż. Elżbiety Bogdan. Obrona odbędzie się w trybie stacjonarnym ze
Zdalna obrona pracy doktorskiej – mgr inż. Kamila Zeńczak – Tomera
Szanowni Państwo, wszystkim zainteresowanym przypominamy, że w dniu 12 października br. (środa), godz. 10:00, odbędzie się obrona pracy doktorskiej mgr inż. Kamili Zeńczak – Tomera. Obrona odbędzie się w trybie
Konferencje, seminaria
Seminarium Wydziałowe w trybie hybrydowym
Dodane przez mgr inż. Leszek Jurczak
Wszystkich zainteresowanych informujemy, że Seminarium Wydziałowe zaplanowane na 18 stycznia (godz. 13:00) w trakcie którego Pan dr Gianmaria Pio przedstawi wykład pt.“The role of cryogenic applications in energy transition” odbędzie się w trybie hybrydowym – stacjonarnie w sali nr 12 oraz online na kanale WC Seminaria (MS Teams). Link do…
Zaproszenie na Seminarium Wydziałowe
Dodane przez mgr inż. Leszek Jurczak
Prodziekan ds. ewaluacji i współpracy międzynarodowej, prof. dr hab. inż. Katarzyna Matras-Postołek, prof. PK zaprasza wszystkich pracowników, doktorantów i studentów na Seminarium Wydziałowe, które odbędzie się w dniu 18 stycznia 2023 r. o godzinie 13:00 w Sali Rady Wydziału nr 12. W trakcie seminarium Pan dr Gianmaria Pio przedstawi wykład…
Towards understanding the nature of noncovalent interactions
Dodane przez mgr inż. Leszek Jurczak
The European Meeting on Physical Organic Chemistry (EMPOC) (which until 2018 was called the Central European School on Physical Organic Chemistry) is being organized annually for 40 years. The primary objective of the Meetings is to exchange scientific ideas, discuss problems, establish collaborations and create opportunities for high level learning.…
Konferencje, seminaria
Seminarium Wydziałowe w trybie hybrydowym
Dodane przez mgr inż. Leszek Jurczak
Wszystkich zainteresowanych informujemy, że Seminarium Wydziałowe zaplanowane na 18 stycznia (godz. 13:00) w trakcie którego Pan dr Gianmaria Pio przedstawi wykład pt.“The role of cryogenic applications in energy transition” odbędzie się w trybie hybrydowym – stacjonarnie w sali nr 12 oraz online na kanale WC Seminaria (MS Teams). Link do…
Zaproszenie na Seminarium Wydziałowe
Dodane przez mgr inż. Leszek Jurczak
Prodziekan ds. ewaluacji i współpracy międzynarodowej, prof. dr hab. inż. Katarzyna Matras-Postołek, prof. PK zaprasza wszystkich pracowników, doktorantów i studentów na Seminarium Wydziałowe, które odbędzie się w dniu 18 stycznia 2023 r. o godzinie 13:00 w Sali Rady Wydziału nr 12. W trakcie seminarium Pan dr Gianmaria Pio przedstawi wykład…
Towards understanding the nature of noncovalent interactions
Dodane przez mgr inż. Leszek Jurczak
The European Meeting on Physical Organic Chemistry (EMPOC) (which until 2018 was called the Central European School on Physical Organic Chemistry) is being organized annually for 40 years. The primary objective of the Meetings is to exchange scientific ideas, discuss problems, establish collaborations and create opportunities for high level learning.…
Wybrane Projekty realizowane na Wydziale
0008/DIA/2019/48
Projektowanie, otrzymywanie oraz badanie właściwości aplikacyjnych nowego typu powłok PSP i TSP w ramach konstrukcji innowacyjnych systemów do mapowania rozkładu termodynamicznych parametrów stanu na powierzchniach obiektów rzeczywistych, na potrzeby przemysłu wysokich technologii
0052/DIA/2018/47
Synteza i badania właściwości aplikacyjnych nowych wysokowydajnych systemów fotoinicjujących dedykowanych do fotoutwardzalnych kompozytów stomatologicznych nowej generacji
DI2019 0072 49/DI2019 0072 49
Projektowanie i synteza nowych sensorów luminescencyjnych oraz ich fotochemiczne badania potencjalnej przydatności do selektywnego i wielofunkcyjnego zastosowania w diagnostyce molekularnej
Wybrane Projekty realizowane na Wydziale
0008/DIA/2019/48
Projektowanie, otrzymywanie oraz badanie właściwości aplikacyjnych nowego typu powłok PSP i TSP w ramach konstrukcji innowacyjnych systemów do mapowania rozkładu termodynamicznych parametrów stanu na powierzchniach obiektów rzeczywistych, na potrzeby przemysłu wysokich technologii
0052/DIA/2018/47
Synteza i badania właściwości aplikacyjnych nowych wysokowydajnych systemów fotoinicjujących dedykowanych do fotoutwardzalnych kompozytów stomatologicznych nowej generacji
DI2019 0072 49/DI2019 0072 49
Projektowanie i synteza nowych sensorów luminescencyjnych oraz ich fotochemiczne badania potencjalnej przydatności do selektywnego i wielofunkcyjnego zastosowania w diagnostyce molekularnej