Skip to content
UkrainianChinese (Simplified)FrenchGermanEnglishPolish

Rekrutacja do Projektu

Rekrutacja do projektu „Wsparcie studentów w zakresie podniesienia ich kompetencji i umiejętności” Termin zakończenia rekrutacji: 21.06.2024 r. do godz. 11:00 Regulamin Naboru: Zaproszenie Ministra Nauki Program “Wsparcie studentów w zakresie podniesienia ich kompetencji i umiejętności” kierowany jest do studentów, którzy planują zgłosić swój udział w międzynarodowych konkursach, zawodach i konferencjach.…

Rekrutacja do Projektu

Rekrutacja do projektu „Wsparcie studentów w zakresie podniesienia ich kompetencji i umiejętności” Termin zakończenia rekrutacji: 21.06.2024 r. do godz. 11:00 Regulamin Naboru: Zaproszenie Ministra Nauki Program “Wsparcie studentów w zakresie podniesienia ich kompetencji i umiejętności” kierowany jest do studentów, którzy planują zgłosić swój udział w międzynarodowych konkursach, zawodach i konferencjach.…

Witamy na stronie grupy badawczej Chemia i Technologia Leków oraz Biomateriałów

Witamy na stronie Grupy Badawczej Chemia i Technologia Leków oraz Biomateriałów. W ramach niniejszej strony znajdziecie Państwo informację o naszym zespole, naszych najważniejszych badaniach, technologiach oraz osiągnięciach.

Pozdrowienia ze słonecznej Genui☀️

Nasz doktorant Maciej Pilch właśnie zakończył staż na Uniwersytecie w Genui, na Wydziale Inżynierii Lądowej, Chemicznej i Środowiska w zespole profesora Giuseppe Piccardo w ramach programu PROM – “Międzynarodowa wymiana stypendialna dla doktorantów i pracowników naukowych”. Podczas stażu miał możliwość zapoznania się z technikami pomiarowymi stosowanymi przez zespół profesora Piccardo…

Nasz doktorant Maciej Pilch jako beneficjent XII konkursu Programu LIDER

Właśnie zakończyła się Gala programu LIDER! Z radością przypominamy, że laureatem tegorocznej edycji organizowanej przez NCBiR został nasz Doktorant Maciej Pilch. Tytuł realizowanego projektu to: Wielomateriałowa drukarka 3D dedykowana do produkcji detali z litego metalu oraz stopów galwanicznych, a także elementów hybrydowych typu metal–tworzywo polimerowe przy wykorzystaniu opracowanej sprzężonej technologii…

Nasz nowy artykuł w Dyes and Pigments!

W Zespole Fotochemii Stosowanej pod kierownictwem Pani prof. Joanny Ortyl, zajmujemy się nie tylko fotochemią, fotopolimeryzacją, ale także biologią komórki! W ostatnim czasie w kooperacji z Uniwersytetem Jagiellońskim opracowaliśmy zupełnie nowe, selektywne i czułe biosensory do obrazowania komórek raka płuc i wykrywania jonów żelaza! Owocem tego jest ukazanie się najnowszego…
UkrainianChinese (Simplified)FrenchGermanEnglishPolish

Zespoły i grupy badawcze

W ramach sześciu Katedr funkcjonujących na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej PK, pracownicy wraz z doktorantami i studentami realizują badania w obrębie wydzielonych zespołów i grup badawczych skupionych wokół określonej tematyki.

Lista zespołów wyszczególnionych w obrębie katedr Wydziału:

Katedra Technologii Chemicznej i Analityki Środowiskowej (C-1)

  • Zespół technologii materiałów nanostrukturalnych i bionanotechnologii
  • Zespół biotechnologii środowiskowej
  • Zespół zagospodarowania odpadów
  • Zespół biomateriałów funkcjonalnych
  • Zespół chemii analitycznej
  • Zespół chemii bioanalitycznej i spektroskopii molekularnej
  • Pracownia przetwarzania odpadów rolnych i przemysłowych

Katedra Chemii i Technologii Organicznej (C-2)

Katedra Inżynierii Chemicznej i Procesowej (C-3)

Katedra Chemii i Technologii Polimerów (C-4)

  • Grupa badawcza chemii i technologii materiałów oraz biomateriałów epoksydowych
  • Grupa badawcza polimerowych materiałów biokompozytowych i hybrydowych
  • Grupa badawcza technologii materiałów i biomateriałów poliuretanowych

Katedra Biotechnologii i Chemii Fizycznej (C-5)

  • Zespół intensyfikacji syntez chemicznych
  • Zespół funkcjonalnych nanomateriałów
  • Zespół syntezy polielektrolitów
  • Zespół fluorescencyjnych biomateriałów i elektrochemii molekularnej
  • Zespół fotochemii stosowanej
  • Zespół innowacyjnych zielonych technologii

Katedra Chemii Ogólnej i Nieorganicznej (C-6)

Postępowania na WIiTCh

Konkurs na zatrudnienie na stanowisko typu post-doc w projekcie: OPUS (NCN)

Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej ogłasza konkurs na zatrudnienie na stanowisko typu post-doc w projekcie: OPUS (NCN)  pt.: „Nowe możliwości rozwoju strategii projektowania i funkcjonalizacji kropek węglowych jako

PROGRAM TOP20 – NABÓR WNIOSKÓW

Uprzejmie informujemy, że w ramach kontynuacji programu LIDER, rozpoczął się nabór wniosków do tegorocznej edycji programu TOP20. Do projektu wchodzą automatycznie wszystkie wnioski złożone do programu LIDER, które nie zostały

Nagroda imienia Artura Rojszczaka przyznawana wyróżniającym się młodym uczonym

Klub Stypendystów Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej po raz kolejny ogłasza konkurs o Nagrodę im. Artura Rojszczaka, naszego tragicznie zmarłego Kolegi, znakomitego filozofa, jednego z założycieli i głównych animatorów Klubu.

Seminarium Wydziałowe

Dnia 17 stycznia 2024 roku o godz. 12:30 w sali 12 odbędzie się seminarium wydziałowe, na którym dr inż. Katarzyna Bialik-Wąs przedstawi referat: “Zaawansowane bio-hybrydowe hydrożele jako podwójne systemy dostarczania

LIDER 2024 – nabór wniosków

Uprzejmie informujemy, że rozpoczął się nabór wniosków do tegorocznej edycji programu LIDER. Regulamin konkursu oraz wzór formularza znajdują się w załączonych plikach. Zgłoszenia wniosków sporządzonych w oparciu o formularz stanowiący

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej – mgr inż. Wioletta Florkiewicz

Dziekan i Rada Naukowa Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechnik i Krakowskiej uprzejmie zapraszają na publiczną obronę rozprawy doktorskiej mgr inż. Wioletty Florkiewicz, która odbędzie się w dniu 13 grudnia

Konferencje, seminaria

Konferencje, seminaria

Wybrane Projekty realizowane na Wydziale

Wybrane Projekty realizowane na Wydziale

PK_WIiTCh_RGB

//administracja www - logowanie