Małopolska Noc Naukowców 2022 na WIiTCh PK

W dniu 30 września 2022 odbędzie się kolejna edycja Małopolskiej Nocy Naukowców – wydarzenia koordynowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. W ramach tego wyjątkowego wydarzenia Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej zaprasza na wspaniałą zabawę z nauką w tle!

Przygotowaliśmy dla wszystkich zainteresowanych wiele ciekawych atrakcji. W tym roku proponujemy wykłady popularnonaukowe, ponieważ wiedzy podanej w ciekawy sposób nigdy nie jest za wiele, udostępniamy nasze laboratoria naukowo-badawcze i dydaktyczne, żebyście mogli przekonać się, że nowoczesne technologie to dla nas codzienność a także zapraszamy na spektakularne pokazy i warsztaty chemiczne, demonstracje pirotechniczne, zabawy światłem i kolorem.

Z uwagi na charakter naszej codziennej pracy, w tym konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, udział w naszych atrakcjach wymaga wcześniejszej rejestracji. Rejestracja rusza już 22 września 2022 od godziny 9:00!

Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych wydarzeń oraz rejestracji znajdują się na stronie www.nocnaukowcow.malopolska.pl.

Serdecznie zapraszamy!

Konkurs na stypendium naukowe w projekcie SONATA-17 (NCN)

Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej ogłasza konkurs na stypendium naukowe dla studenta w projekcie: SONATA-17 (NCN) pt.: „Analiza możliwości chemolizy bio-materiałów poliuretanowych syntezowanych z bio-polioli o rożnej strukturze chemicznej i analiza wpływu otrzymanych bio-recyklatów na proces ekspansji i właściwości nowych bio-poliuretanów”, nr 2021/43/D/ST5/01222.

Konkurs na stypendium naukowe w projekcie: OPUS 21 (NCN)

Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej ogłasza konkurs na stypendium naukowe w projekcie: OPUS 21 (NCN) pt.: „Nowe możliwości rozwoju strategii projektowania i funkcjonalizacji kropek węglowych jako wielofunkcyjnych, dynamicznych, zielonych systemów fotoinicjujących i fotokatalizatorów wykorzystywanych w procesach fotopolimeryzacji” nr 2021/41/B/ST5/04533.