Skip to content
UkrainianChinese (Simplified)FrenchGermanEnglishPolish

Liderzy w Zarządzaniu Uczelnią

Miło nam poinformować, że dr hab. inż. Katarzyna Matras-Postołek, prof. PK prodziekan ds. ewaluacji i współpracy międzynawowej WIiTCH oraz dr hab. Katarzyna Bizon, prof. PK kierownik Katedry Inżynierii Chemicznej i Procesowej wzięły udział w wizytach studyjnych w ramach programu ,,Liderzy z Zarządzaniu Uczelnią” realizowanych w ramach III osi priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój i organizowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Prof. Katarzyna Matras-Postołek odbyła wizytę o charakterze studyjnym w dniach od 18.06. 2023 r. do  24.06. 2023 r. w Technical University of Munich w Niemczech, natomiast prof. Katarzyna Bizon odbyła w dniach od 12 do 18 listopada 2023 roku wizytę w Uniwersytecie Erazma w Rotterdamie w Holandii.  

Celem wizyt o charakterze szkoleniowym była poprawa kompetencji zarządczych kadry zarządzającej Polskich uczelni dzięki poznaniu dobrych praktyk w zakresie: konsolidacji uczelni, współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym, rozwoju nowych metod edukacyjnych i kompetencji studentów oraz kadry akademickiej, współpracy uczelni i instytutów badawczych, internacjonalizacji uczelni, komercjalizacji wyników badań, modeli uczelni, rozwoju kluczowych kompetencji uczelni.

Technical University of Munich, znany również jako TUM, został założony w 1868 roku i jest członkiem TU9, stowarzyszenia dziewięciu najbardziej prestiżowych uniwersytetów w Niemczech.  Jest jednym z  kilku uczelni w Niemczech, który otrzymał prestiżowy tytuł University of Excellence.  Według prestiżowego rankingu QS World University Rankings znajduje się na 37 miejscu na świecie. Wśród jego naukowców i absolwentów znajduje się 18 laureatów Nagrody Nobla i 24 laureatów Nagrody Leibniza. TUM ma 15 wydziałów/szkół akademickich i około 40 000 studentów, z czego ponad 30% to studenci zagraniczni.

Erasmus University Rotterdam znajduje się w pierwszej 100 uniwersytetów na świecie według trzech głównych tabel rankingowych. W 2017 roku uczelnia znalazła się w dziesiątce najlepszych szkół biznesu w Europie według Financial Times. Uczelnia specjalizuje się w zarządzaniu, prawie, politologii, kulturoznawstwie jak również medycynie i opiece zdrowotnej, a studiuje na niej około 40 000 tysięcy osób.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
UkrainianChinese (Simplified)FrenchGermanEnglishPolish

Inżynieria chemiczna i procesowa na WIiTCh

Dziekan Wydziału, dr hab. inż. Piotr Michorczyk wraz z paroma innymi pracownikami naukowo-dydaktycznymi przybliża profil kierunku Inżynieria chemiczna i procesowa na WIiTCh.

PK_WIiTCh_RGB

//administracja www - logowanie