Skip to content
UkrainianChinese (Simplified)FrenchGermanEnglishPolish

Kurs użytkowania pakietu ANSYS do analiz CFD

Szanowni Państwo

Rozpoczynamy rekrutacje uczestników do odbycia kolejnej edycji kursu użytkowania pakietu Ansys. Poprzednia edycja zakończyła się w lutym 2021. W czasie jest trwania kurs ukończyło 8 pracowników naszego wydziału. Tak jak i poprzednio kurs finansowany jest z Projektu „REG-uczący się”. W tym roku akademickim może być przeszkolonych kolejne osiem osób. W związku z sytuacją epidemiczną kurs będzie prowadzony w sposób online. Program kursu macie Państwo przedstawiony w pliku do którego link znajduje się pod tym ogłoszeniem.

Pakiet Ansys jest oprogramowaniem do wykonywania symulacji komputerowych metodą elementów skończonych i objętości skończonych. Symulacje, które można za jego pomocą prowadzić obejmują miedzy innymi:

1) Przepływy płynów wraz z procesami wymiany masy, ciepła i reakcjami chemicznymi zarówno dla procesów homo jak i heterofazowych.

2) Analizy statyczne i dynamiczne prototypów wykonanych z materiałów których obszerną bazę można znaleźć w pakiecie, w tym analizy prototypów wykonanych z materiałów polimerowych i kompozytowych.

3) Analiza i prototypowanie układów optycznych oraz reakcji fotokatalitycznych.

Politechnika Krakowska od kilku lat jest użytkownikiem oprogramowania Ansys używanego zarówno do prac badawczych jak i do dydaktyki. Dostęp do pakietu możliwy jest także w Akademickim centrum Obliczeniowym CYFRONET AGH.

Macie Państwo możliwość zapoznania się z tym pakietem oraz zastosowania go w swojej pracy dydaktycznej i badawczej.

Rekrutacja będzie trwała od 18.11 do 26.11. Osoby chcące wziąć udział w szkoleniu powinny komplet dokumentów przesłać do biura REG. Informacje i szablony dokumentów można znaleźć na SIP-ie. Po zakończeniu rekrutacji odbędzie się spotkanie komisji kwalifikacyjnej a sam kurs rozpocznie się na początku grudnia. W przypadku braku chętnych z naszego Wydziału będą rekrutowani pracownicy innych Wydziałów PK.

Odpowiedzi na ewentualne pytania udzielam poprzez email lub na Teamsie po wcześniejszym uzgodnieniu terminu spotkania. Formularz zgłoszeniowy prosimy przesłać na adres Biura Projektu: biuro_reg@pk.edu.pl

 

Załączniki:

  1. Proponowane terminy szkoleń
  2. Formularz zgłoszeniowy

 

Wydziałowy Koordynator Projektu REG
dr hab. inż. Robert Grzywacz, prof. PK

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
UkrainianChinese (Simplified)FrenchGermanEnglishPolish

Konkurs na stypendium naukowe w projekcie SONATA-17 (NCN)

Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej ogłasza konkurs na stypendium naukowe dla studenta w projekcie: SONATA-17 (NCN) pt.: „Analiza możliwości chemolizy bio-materiałów poliuretanowych syntezowanych

Postępowania na WIiTCh

Wybrane Projekty realizowane na Wydziale

PK_WIiTCh_RGB

//administracja www - logowanie