Zaproszenie na seminarium Wydziałowe 13 marca 2023

Prodziekan ds. ewaluacji i współpracy międzynarodowej oraz członek Rady Doskonałości Badań Naukowych PK, prof. dr hab. inż. Katarzyna Matras-Postołek, prof. PK, zaprasza wszystkich pracowników, doktorantów i studentów na Seminarium Wydziałowe, które odbędzie się w dniu 13 marca 2023 r. o godzinie 13:00 w Sali Rady Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej (sala nr 12).

W trakcie seminarium Pan Prof. Samir Salameh przedstawi wykład pt. “Adhesion of (Nano-)particles in Products and Processes”

Pan Prof. Samir Salameh jest pracownikiem Wydziału Inżynierii Chemicznej na FH Münster w Niemczech. Jest ekspertem z zakresu  technologii cząstek stałych, aerozoli, nanotechnologii, układów fluidyzacyjnych oraz zrównoważonej ekonomii. W latach 2017-2021 pracowała jako specjalista z zakresu układów dyspersyjnych w dziale R&D firmy Saint Gobain Sekurit. Obecnie jest również profesorem wizytującymi na TU Delft w Holandii.

Konkurs na stypendium naukowe w projekcie SONATA-17 (NCN)

Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej ogłasza konkurs na stypendium naukowe dla studenta w projekcie: SONATA-17 (NCN) pt.: „Analiza możliwości chemolizy bio-materiałów poliuretanowych syntezowanych z bio-polioli o rożnej strukturze chemicznej i analiza wpływu otrzymanych bio-recyklatów na proces ekspansji i właściwości nowych bio-poliuretanów”, nr 2021/43/D/ST5/01222.

Konkurs na stypendium naukowe w projekcie: OPUS 21 (NCN)

Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej ogłasza konkurs na stypendium naukowe w projekcie: OPUS 21 (NCN) pt.: „Nowe możliwości rozwoju strategii projektowania i funkcjonalizacji kropek węglowych jako wielofunkcyjnych, dynamicznych, zielonych systemów fotoinicjujących i fotokatalizatorów wykorzystywanych w procesach fotopolimeryzacji” nr 2021/41/B/ST5/04533.