Nanokompozyty polimerowe o wysokim współczynniku załamania światła

Oferta technologiczna Politechniki Krakowskiej:
Nanocząstki selenku cynku domieszkowanego manganem zostały wykorzystane jako składnik hybrydowych nanokompozytów polimerowych o wysokim współczynniku załamania światła. Nanocząstki po połączeniu z półprzewodzącą matrycą polimerową mogą pełnić funkcję warstwy aktywnej w budowie urządzeń optoelektronicznych np. cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych. Obszary zastosowania wynalazku to optoelektronika, chemia innowacyjna oraz bioinżynieria.

Twórcy: dr inż. Katarzyna Matras-Postołek, mgr inż. Adam Żaba, mgr inż. Svitlana Sovinska

Kontakt:
Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska
www.transfer.edu.pl,

Inżynieria chemiczna i procesowa na WIiTCh

Dziekan Wydziału, dr hab. inż. Piotr Michorczyk wraz z paroma innymi pracownikami naukowo-dydaktycznymi przybliża profil kierunku Inżynieria chemiczna i procesowa na WIiTCh.

Biotechnologia na WIiTCh

Dziekan Wydziału, dr hab. inż. Piotr Michorczyk wraz z paroma innymi pracownikami naukowo-dydaktycznymi przybliża profil kierunku Biotechnologia na WIiTCh.

Sesja Mistrzów 2021

Zapis Sesji Mistrzów realizowanej w ramach Uczelnianej Sesji Studenckich Kół Naukowych Politechniki Krakowskiej która odbyła się w dniu 9 czerwca 2021.

Inżynier w dobie pandemii

Dziekan Wydziału, dr hab. inż. Piotr Michorczyk, w wywiadzie dla Monitora Biznesu Nr 4 (83) 29 kwietnia 2021 r.

Inżynieria chemiczna i procesowa na WIiTCh

Biotechnologia na WIiTCh

Sesja Mistrzów 2021

Inżynier w dobie pandemii

Stawiać na sukces absolwenta

Artykuł opublikowany w dniu 27 czerwca 2019 r. na stronie internetowej Monitor Rynkowy. W krótkim wywiadzie, Dziekan WIiTCh, prof. dr hab. inż. Dariusz Bogdał przybliża profil Wydziału.