Innovative and cleaner inorganic technologies – lectures and laboratories

Dear ICT, Erasmus and bilateral agreement students. We would like to inform you that Innovative and cleaner inorganic technologies lectures for ALL of you will start on 07.05.2019 (and will be held according to the schedule).

Laboratories for ALL of you will start on 05.03.2019 (and will be held according to the schedule). You need to have coats and gloves. Instructions for exercises will be sent to you in few days. Please, create teams taking into account information provided in the last table (schedule attachement).

Konkurs na stypendium naukowe w projekcie OPUS-LAP20 (NCN)

Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej ogłasza konkurs na stypendium naukowe w projekcie: OPUS-LAP20 (NCN) pt.: „Zaawansowane fotoutwardzalne nanokompozyty polimerowe otrzymywane w technologiach szybkiego