Projekty z NCN przyznane m.in. dla Naszych naukowców

Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłosiło wyniki konkursów OPUS i PRELEDIUM. Z dumą zawiadamiamy, że wśród laureatów tych prestiżowych konkursów znaleźli się:

• Joanna Ortyl, która w ramach projektu OPUS 21 będzie realizować badania pt.: Nowe możliwości rozwoju strategii projektowania i funkcjonalizacji kropek węglowych jako wielofunkcyjnych, dynamicznych, zielonych systemów fotoinicjujących i fotokatalizatorów wykorzystywanych w procesach fotopolimeryzacji. Kwota finansowania: 1 490 160 zł
  • mgr Filip Petko, który w ramach projektu PRELUDIUM 20 będzie realizował badania pt.: Fotochemiczne dostrajanie zdolności do fotoinicjacji soli jodonowych za pomocą łatwo modyfikowalnych chromoforów: Uwolnienie potencjału łatwego wytwarzania wydajnych kationowych fotoinicjatorów aktywnych w świetle widzialnym. Kwota finansowania: 210 000 zł
  • mgr inż. Maciej Pilch, który w ramach PRELUDIUM 20 będzie realizował badania pt.: Kinetyczno-kalorymetryczne badania fotopolimeryzacji w cienkich warstwach porowatych z zastosowaniem nowych dwuskładnikowych luminescencyjnych układów sensorycznych. Kwota finansowania: 210 000 zł

Jesteśmy bardzo dumni z naszego Zespołu Badawczego i serdecznie gratulujemy pozostałym laureatom, zarówno z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej jak i pozostałych wydziałów.

Inżynieria chemiczna i procesowa na WIiTCh

Dziekan Wydziału, dr hab. inż. Piotr Michorczyk wraz z paroma innymi pracownikami naukowo-dydaktycznymi przybliża profil kierunku Inżynieria chemiczna i procesowa na WIiTCh.

Inżynieria chemiczna i procesowa na WIiTCh

Biotechnologia na WIiTCh

Dziekan Wydziału, dr hab. inż. Piotr Michorczyk wraz z paroma innymi pracownikami naukowo-dydaktycznymi przybliża profil kierunku Biotechnologia na WIiTCh.

Sesja Mistrzów 2021

Zapis Sesji Mistrzów realizowanej w ramach Uczelnianej Sesji Studenckich Kół Naukowych Politechniki Krakowskiej która odbyła się w dniu 9 czerwca 2021.