Office 365 A3 na PK

Od kilku lat Politechnika Krakowska posiada edukacyjną licencję na usługę Office 365 A1. W ramach tej licencji każdy pracownik i student PK ma możliwość korzystania z popularnych aplikacji biurowych: Outlook, Word, PowerPoint, Excel i OneNote w wersji internetowej (online) oraz usług takich jak: Exchange, OneDrive, SharePoint i Teams.

W drugim kwartale 2021 r. Dział Informatyzacji PK przeprowadził procedurę zakupu usługi Office 365 A3 dla edukacji. Plan A3 zachowuje wszystkie korzyści dotychczas posiadanego planu A1, a dodatkowo w istotny sposób rozszerza możliwości pracy grupowej i organizowania wydarzeń na żywo w usłudze Microsoft Teams. Bardzo cenną korzyścią w nowym planie jest prawo do instalowania klasycznych aplikacji pakietu Office przez każdego użytkownika na maksymalnie pięciu komputerach PC lub Mac oraz instalowanie aplikacji pakietu Office na maksymalnie pięciu tabletach i pięciu telefonach.

Dostęp do nowej licencji usługi Office 365 jest przydzielany indywidualnie poszczególnym pracownikom i studentom. Wszyscy pracownicy wydziałów oraz wszyscy studenci będą mieli przypisaną licencję automatycznie. Pracownicy administracji centralnej, którzy na swoich komputerach mają zainstalowaną wersję pakietu biurowego starszą niż Office 2016, a także pracownicy, którzy swoje obowiązki służbowe wykonują również przy użyciu prywatnego sprzętu komputerowego, będą mieli przypisaną licencję na pisemny wniosek kierownika jednostki przesłany do Działu Informatyzacji.

Po zalogowaniu się do usługi Office 365 zgodnie z opisem zamieszczonym w serwisie DI (linki poniżej), osoby z przydzieloną licencją A3 mogą pobierać programy instalacyjne.

Źródło: Office 365 A3 – Dział Informatyzacji (pk.edu.pl)

Praktyki studenckie w Nycz Intertrade

Firma Nycz Intertrade o. Niepołomice zajmująca się m.in. przetwórstwem odpadów zaprasza do odbycia praktyk w okresie wakacyjnym. Szczegółowe informacje można uzyskać u prof. Zbigniewa Wzorek.

Szczegółowy program WSSKN 2022

Informujemy, że Wydziałowa Sesja Studenckich Kół Naukowych odbędzie się dnia 25 maja (środa) w godzinach 8:30-14:30 w salach 202 i 402. Serdecznie zapraszamy wszystkich Studentów i

Konkurs na stypendium naukowe w projekcie OPUS-LAP20 (NCN)

Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej ogłasza konkurs na stypendium naukowe w projekcie: OPUS-LAP20 (NCN) pt.: „Zaawansowane fotoutwardzalne nanokompozyty polimerowe otrzymywane w technologiach szybkiego

Krzysztof Penderecki in memoriam

Nadchodzącym koncertem Politechnika Krakowska upamiętnia postać wielkiego kompozytora. Wspominamy także spotkanie z Profesorem w murach naszej uczelni.