Migracja kont pocztowych na EXCHANGE nowy system informatyczny na PK

Migracja to nic innego jak przekierowanie ruchu poczty elektronicznej przysyłanej na adresy pracowników uczelni, w wyniku czego wiadomości docierać będą na nowy serwer poczty o nazwie EXCHANGE, a nie jak dotychczas na stary serwer RIAD, ani do aplikacji MS Outlook w MS Office 365. Przekierowanie poczty wykonywane jest oddzielnie dla każdego pracownika, po zgłoszeniu przez niego gotowości do migracji. Na tym etapie procesu migracji, na serwerze EXCHANGE tworzone jest konto pocztowe o adresie zgodnym z obowiązującym formatem imie.nazwisko@pk.edu.pl (zarządzenie nr 97 z 20 listopada 2019 r. dotyczące korzystania z poczty elektronicznej przez pracowników Politechniki Krakowskiej). Wszystkie wiadomości, przesyłane na adresy email pracownika będą kierowane do nowo utworzonego konta. Po migracji nie będzie także dostępu do aplikacji MS Outlook w MS Office 365, ponieważ skrzynka z O365 jest zintegrowana ze skrzynką w MS Exchange. Wiadomości, adresowane na imie.nazwisko@admin.pk.edu.pl, które do tej pory przychodziły do Outlooka w Office 365 (i były przekierowywane do starego serwera RIAD), będą przychodzić tylko do MS Exchange.

Opisane powyżej czynności procesu migracji wykonywane są automatycznie przez skrypty migracyjne Działu Informatyzacji. Proces migracji uruchamiany jest przez samego pracownika po zalogowaniu do https://sus.pk.edu.pl i wybraniu polecenia “Migracja poczty” w sekcji “Obsługa skrzynki pocztowej PK”.

Jak dokonać migracji?

Migracja do nowego uczelnianego systemu poczty elektronicznej nie jest procesem trudnym, ale z uwagi na wielość aspektów, które mają wpływ na sposób postępowania została opisana w odrębnym artykule.

Nowy serwer poczty elektronicznej opisany jest w artykule „EXCHANGE nowy system informatyczny na PK”.

Źródła:
Migracja kont pocztowych na nowy serwer – Dział Informatyzacji (pk.edu.pl)
EXCHANGE nowy system informatyczny na PK – Dział Informatyzacji

CHEMIA ZAJĘCIA WYRÓWNAWCZE

Pierwsze zajęcia wyrównawcze z chemii, dla studentów 1 roku wszystkich kierunków, którzy złożyli deklaracje) odbędą się w czwartek 28 października 2021 r. o godz. 17:00