Nasz nowy artykuł w Dyes and Pigments!

W Zespole Fotochemii Stosowanej pod kierownictwem Pani prof. Joanny Ortyl, zajmujemy się nie tylko fotochemią, fotopolimeryzacją, ale także biologią komórki! W ostatnim czasie w kooperacji z Uniwersytetem Jagiellońskim opracowaliśmy zupełnie nowe, selektywne i czułe biosensory do obrazowania komórek raka płuc i wykrywania jonów żelaza! Owocem tego jest ukazanie się najnowszego artykułu pt. „Pyridine derivatives as candidates for selective and sensitive fluorescent biosensors for lung cancer cell imaging and iron ions detection”. Autorami artykułu jest wieloosobowy zespół, w skład którego wchodzą:

@Monika Topa-Skwarczyńska

@Patryk Szymaszek

@Paweł Fiedor

@Anna Chachaj-Brekiesz

@Mariusz Galek

@Wiktor Kasprzyk

@Paulina Koczurkiewicz

@Filip Petko

@Elżbieta Pękala

@Malgorzata Tyszka-Czochara

@Dariusz Bogdał

@Tomasz Świergosz

@Roman Popielarz

@Joanna Ortyl

Nasz artykuł można znaleźć na stronie https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0143720822000936?dgcid=author

Serdecznie zachęcamy do lektury tego artykułu, a także do śledzenia naszych poczynań badawczych. Już wkrótce kolejne prace z tej tematyki! 😉

Inżynieria chemiczna i procesowa na WIiTCh

Dziekan Wydziału, dr hab. inż. Piotr Michorczyk wraz z paroma innymi pracownikami naukowo-dydaktycznymi przybliża profil kierunku Inżynieria chemiczna i procesowa na WIiTCh.

Inżynieria chemiczna i procesowa na WIiTCh

Biotechnologia na WIiTCh

Dziekan Wydziału, dr hab. inż. Piotr Michorczyk wraz z paroma innymi pracownikami naukowo-dydaktycznymi przybliża profil kierunku Biotechnologia na WIiTCh.

Sesja Mistrzów 2021

Zapis Sesji Mistrzów realizowanej w ramach Uczelnianej Sesji Studenckich Kół Naukowych Politechniki Krakowskiej która odbyła się w dniu 9 czerwca 2021.