The Challenges and Opportunities of Hydrogen-Ammonia New Energy System

28 czerwca będziemy mieli zaszczyt gościć na naszym wydziale prof. San Ping Jiang z Curtin University z Australii. Profesor jest światowej klasy specjalistą z zakresu elektrochemii, nanomateriałów, materiałów mezoporowatych, układów membranowych do zastosowań w energetyce jak np.  ogniw paliwowych, elektrochemicznych superkondensatorów.  Profesor jest autorem przeszło 450 publikacji, jego prace były cytowane przeszło 32 tyś. razy, Index Hirsha 95. Przez wiele lat profesor był edytorem i koedytorem licznych czasopism międzynarodowych m.in. Energy.

28 czerwca (tj. piątek) odbędzie się seminarium, w trakcie którego prof. wygłosi referat pt. ,,The Challenges and Opportunities of Hydrogen-Ammonia New Energy System

Seminarium odbędzie się dnia 28 czerwca 2024 r. w Działowni w Sali nr 0/19 o godz. 12:30.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Konkurs na stypendium naukowe w projekcie SONATA-17 (NCN)

Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej ogłasza konkurs na stypendium naukowe dla studenta w projekcie: SONATA-17 (NCN) pt.: „Analiza możliwości chemolizy bio-materiałów poliuretanowych syntezowanych z bio-polioli o rożnej strukturze chemicznej i analiza wpływu otrzymanych bio-recyklatów na proces ekspansji i właściwości nowych bio-poliuretanów”, nr 2021/43/D/ST5/01222.

Konkurs na stypendium naukowe w projekcie: OPUS 21 (NCN)

Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej ogłasza konkurs na stypendium naukowe w projekcie: OPUS 21 (NCN) pt.: „Nowe możliwości rozwoju strategii projektowania i funkcjonalizacji kropek węglowych jako wielofunkcyjnych, dynamicznych, zielonych systemów fotoinicjujących i fotokatalizatorów wykorzystywanych w procesach fotopolimeryzacji” nr 2021/41/B/ST5/04533.