Ogólnouczelniana licencja na oprogramowanie MATLAB

Politechnika Krakowska zakupiła licencję typu Campus Wide Suite na oprogramowanie firmy MathWorks. Licencja ta umożliwia wszystkim pracownikom, studentom i doktorantom uczelni korzystanie z programów MATLAB i Simulink wraz z modułami rozszerzającymi. Warunki licencjonowania uprawniają użytkowników do zainstalowania oprogramowanie na komputerach uczelnianych oraz prywatnych. Licencja pozwala także na uruchamianie oprogramowania MATLAB Online za pomocą przeglądarki internetowej. W ramach posiadanej licencji zapewnione jest wsparcie techniczne dla użytkowników oraz dostęp do materiałów informacyjnych w tym kursów i samouczków publikowanych na portalu MathWorks.
Licencja Campus Wide Suite uprawnia do wykorzystywania oprogramowania w dydaktyce oraz przy realizacji niekomercyjnych projektów i badań.
Każda osoba, która chce korzystać z programów MATLAB i Simulink, musi utworzyć sobie indywidualne konto na portalu MathWorks Politechnika KrakowskaWarunkiem koniecznym do utworzenia konta jest posiadanie adresu email w domenie Politechniki Krakowskiej ”pk.edu.pl” (domeny wewnętrze typu “student.pk.edu.pl”, czy “doktorant.pk.edu.pl” są również uprawnione).

Na stronach internetowych MathWorks dostępne są instrukcje wideo:

– tworzenie osobistego konta MathWorks,
– instalowanie oprogramowania MATLAB.

Źródło: Ogólnouczelniana licencja na oprogramowanie MATLAB – Dział Informatyzacji (pk.edu.pl)

Informacja dla studentów gr. 30-35T1, 30-31I1

Wykłady  z przedmiotu  Materiałoznawstwo i korozja gr. 30-35T1, 30-31I1 będą się odbywały na platformie MS Teams. Starostów grup proszę o kontakt (artur.jaron@pk.edu.pl) w celu przekazania danych

Konkurs 3W: woda, wodór, węgiel

Dziennik Gazeta Prawna oraz Bank Gospodarstwa Krajowego zapraszają do udziału w konkursie 3W: woda, wodór, węgiel. Celem konkursu jest popularyzacja idei 3W i wiedzy o

Zapisy na zajęcia z Wychowania Fizycznego

Studenci i studentki, którzy mają w programie przedmiot Wychowanie Fizyczne, proszeni są o dokonanie zapisu na zajęcia poprzez platformę online Centrum Sportu i Rekreacji PK.