Małopolska Noc Naukowców 2021 na WIiTCh (24 września 2021)

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że w dniu 24 września 2021 roku (piątek) odbędzie się kolejna edycja Małopolskiej Nocy Naukowców. Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej co roku czynnie uczestniczy w tym wydarzeniu, promując tym samym realizowanie trzeciej misji Uczelni, której celem jest promocja nauki i wizerunku naukowca wśród lokalnej społeczności.

W tym roku, ze względu na niepewną sytuację epidemiczną, Urząd Marszałkowski pozostawia poszczególnym partnerom wybór sposobu realizacji wydarzeń – stacjonarnie, online lub hybrydowo.

Jako koordynator tego wydarzenia na Wydziale, nie wykluczam spotkań bezpośrednich, jednak w mniejszych grupach z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych. Niemniej jednak myślę, że większość atrakcji przeniesiemy do sieci wzorem zeszłorocznej edycji.

W tym roku przewiduję następujące aktywności:

– organizacja pokazów chemicznych lub prezentacji laboratoriów stacjonarnie w naszych laboratoriach dla kilkuosobowych grup

– udostępnienie nagranych krótkich wykładów popularnonaukowych za pośrednictwem wydziałowego kanału YouTube;

– udostępnienie nagranych krótkich pokazów/doświadczeń chemicznych/prezentacji laboratoriów za pośrednictwem wydziałowego kanału YouTube;

– przygotowanie quizów online.

Jeżeli chcieliby Państwo wspomóc organizację tegorocznej edycji lub mają Państwo inne, ciekawe pomysły, serdecznie proszę o kontakt. Urząd Marszałkowski zapewnia pokrycie kosztów realizacji wydarzeń (zakup odczynników, akcesoriów, sprzętu do realizacji wydarzeń online).

Będę wdzięczna za kontakt osób zainteresowanych najpóźniej do 2 lipca (następny piątek).

Z wyrazami szacunku,
Dagmara Malina

Przedmioty wybieralne na semestr II

Informujemy, że każdy student studiów I stopnia, w semestrze 2 musi odbyć zajęcia z przedmiotów humanistycznych w wymiarze 30 godzin (2ECTS). W dniach od 23.01,