Eliminacje Krajowe WorldSkills Poland 2021 w konkurencji: Technik Laboratorium Chemicznego

Grupa Azoty od lat kładzie duży nacisk na budowę synergii między przemysłem, a światem nauki o czym świadczą liczne inicjatywy podejmowane m.in. na rzecz wsparcia szkolnictwa branżowego. W związku z tym jest nam miło poinformować, że w ramach kontynuacji prowadzonych działań, jesienią ubiegłego roku, nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji, w zakresie organizacji i przeprowadzenia Eliminacji Krajowych WorldSkills Poland 2021 w konkurencji: Technik Laboratorium Chemicznego.

Eliminacje krajowe odbędą się 28 maja 2021 r., w siedzibie Centrum Badawczo-Rozwojowego Grupy Azoty S.A. w Tarnowie. Zwycięstwo w konkursie otwiera laureatowi  drogę do reprezentowania Polski podczas międzynarodowego konkursu WorldSkills Shanghaj 2022 (12-17 października 2022 r.)

Konkurs dedykowany jest uczniom oraz studentom, którzy interesują się zagadnieniami o tematyce chemicznej oraz ukończyli 18 lat i nie przekroczą 23 roku życia w terminie organizacji zawodów w Szanghaju. Ze względu na powyższe kryterium wiekowe, zaproszenie do udziału w eliminacjach w szczególności skierowane jest do uczniów ostatnich klas szkół średnich oraz studentów krajowych uczelni wyższych, kształcących się na kierunkach chemicznych.

Wobec powyższego chcielibyśmy serdecznie zaprosić Studentów Państwa Uczelni do udziału w konkursie.  Głęboko wierzymy, że podjęta inicjatywa spotka się z dużym zainteresowaniem pasjonatów i praktyków nauk chemicznych.

Studenci chcący wziąć udział w konkursie proszeni są o wcześniejszy kontakt z Prodziekanem ds. Nauki prof. dr. hab. inż. Zbigniewem Wzorkiem.

Więcej informacji: https://worldskillspoland.org.pl/skillspoland2021-tarnow/

Regulamin: https://worldskillspoland.org.pl/wp-content/uploads/2021/02/Regulamin-Eliminacji-Krajowych-Worldskills-Poland-Konkurencja-laboratorium.pdf

CHEMIA ZAJĘCIA WYRÓWNAWCZE

Pierwsze zajęcia wyrównawcze z chemii, dla studentów 1 roku wszystkich kierunków, którzy złożyli deklaracje) odbędą się w czwartek 28 października 2021 r. o godz. 17:00