Doktorant-stypendysta (2) do projektu „Polielektrolity oparte na odnawialnym kwasie itakonowym do otrzymywania samoorganizujących się hydrożeli nanokompozytowych”

Nazwa stanowiska: Doktorant-stypendysta

Nazwa jednostki: Politechnika Krakowska, Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej

Wymagania:

1. Ukończone studia magisterskie na kierunku chemia lub technologia chemiczna.
  2. Status doktoranta w szkole doktorskiej.
  3. Umiejętność pisania i redagowania tekstów naukowych.
  4. Znajomość języka angielskiego umożliwiająca korzystanie z literatury oraz redagowanie publikacji i wygłaszanie referatów.
  5. Udokumentowana wiedza z zakresu polimeryzacji wolnorodnikowej oraz badania układów typu ciecze jonowe i/lub rozpuszczalniki głęboko eutektyczne.
  6. Umiejętność obsługi aparatury naukowej niezbędnej do realizacji zaplanowanych badań (GPC/SEC, FTIR, Raman, UVVIS).

Opis zadań:

Stypendysta/stka będzie uczestniczyć w realizacji projektu badawczego „Polielektrolity oparte na odnawialnym kwasie itakonowym do otrzymywania samoorganizujących się hydrożeli nanokompozytowych” finansowany ze środków Narodowego Centrum Nauki w ramach konkursu „CEUS-UNISONO” umowa nr UMO-2020/02/Y/ST5/00021. Do obowiązków stypendysty/stki będzie należało:

1. Charakterystyka fizyko-chemiczna niskotopliwych stopów organicznych kwasu itakonowego
  2. Obróbka danych numerycznych związanych z kinetyką reakcji (foto)polimeryzacji oraz procesami sorpcji-desorpcji w układach hydrożele/rozpuszczalnik.
  3. Przygotowywanie wyników badań do publikacji

Termin składania ofert: 12:00 28 kwietnia 2021 r.

Warunki zatrudnienia:

1. Stypendium naukowe w wysokości 1000,- zł brutto miesięcznie
  2. Okres finansowania: 33 miesiące

Dodatkowe informacje:

Aplikację zawierającą:
a) CV;
b) List motywacyjny;
c) Informacja o osiągnięciach naukowych, wyróżnieniach i stażach naukowych,
d) Kopia dyplomu ukończenia studiów magisterskich,
e) Zaświadczenie potwierdzające status doktoranta;
f) Oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Politechnikę Krakowską  zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) – należy przesyłać na adres: sbednarz@pk.edu.pl.

Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej. O terminie i miejscu przeprowadzenia ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej wybrani kandydaci zostaną powiadomieni drogą mailową.

Termin rozstrzygnięcia konkursu upływa 29 kwietnia 2021 r.

Praktyki studenckie w Nycz Intertrade

Firma Nycz Intertrade o. Niepołomice zajmująca się m.in. przetwórstwem odpadów zaprasza do odbycia praktyk w okresie wakacyjnym. Szczegółowe informacje można uzyskać u prof. Zbigniewa Wzorek.

Szczegółowy program WSSKN 2022

Informujemy, że Wydziałowa Sesja Studenckich Kół Naukowych odbędzie się dnia 25 maja (środa) w godzinach 8:30-14:30 w salach 202 i 402. Serdecznie zapraszamy wszystkich Studentów i

Konkurs na stypendium naukowe w projekcie OPUS-LAP20 (NCN)

Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej ogłasza konkurs na stypendium naukowe w projekcie: OPUS-LAP20 (NCN) pt.: „Zaawansowane fotoutwardzalne nanokompozyty polimerowe otrzymywane w technologiach szybkiego

Krzysztof Penderecki in memoriam

Nadchodzącym koncertem Politechnika Krakowska upamiętnia postać wielkiego kompozytora. Wspominamy także spotkanie z Profesorem w murach naszej uczelni.