Staż w obszarze Technologia i Rozwój (R&D) – Kwas mlekowy, Trzebinia

ORLEN Południe to Spółka z Grupy Kapitałowej ORLEN specjalizująca się w produkcji i sprzedaży biopaliw, biokomponentów, parafin, rozpuszczalników oraz produktów uzyskiwanych podczas przerobu ropy naftowej i regeneracji olejów. Konsekwentnie rozwijane technologie, nacisk na rozwój know-how i szereg działań optymalizacyjnych stanowią podstawę do rozwoju Spółki ORLEN Południe w kierunku biorafinerii.

Twoje zadania w trakcie stażu:

• udział w pracach badawczo-rozwojowych, w tym obsługa linii pilotowej do produkcji kwasu mlekowego oraz monitoring parametrów procesów biotechnologicznych i technologicznych prowadzonych na pilotowej linii do produkcji kwasu mlekowego
  • przygotowywanie dokumentacji z zakresu technologii i prowadzonych projektów
  • analiza literatury naukowej
  • udział w opracowaniu założeń biznesplanów i efektywności prowadzonych projektów
  • udział w przygotowywaniu analiz rynkowych dot. surowców i produktów
  • bieżąca współpraca z obszarem produkcji w dwóch zakładach

Szukamy właśnie Ciebie jeśli:

• posiadasz wykształcenie wyższe lub jesteś w trakcie nauki (preferowane kierunki: biotechnologia, technologia chemiczna, inżynieria chemiczna – licencjat/inżynier, V rok, absolwenci)
  • dysponujesz wiedzą o procesach technologicznych w przemyśle biotechnologicznym, oleochemicznym i chemicznym
  • posiadasz umiejętność w zakresie analizowania i wyciągania wniosków
  • cechuje cię innowacyjność i samodzielność w realizacji zadań