Ruszył nabór do programu Bekker NAWA

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w dniu wczorajszym ruszył nabór do programu Bekker NAWA.

Program Bekker NAWA stwarza doktorantom i naukowcom z polskich instytucji akademickich i naukowych możliwość wyjazdów na stypendia naukowe do najlepszych zagranicznych ośrodków akademickich i badawczych – mówi dr Grażyna Żebrowska, Dyrektor NAWA.

To szansa na współpracę z światowej sławy autorytetami w danej dziedzinie, rozwój indywidualnych karier, ale też przenoszenie dobrych praktyk do ośrodków macierzystych – podkreśla dr Grażyna Żebrowska.

Program oferuje Stypendystom możliwość odbycia stażu podoktorskiego lub realizacji części kształcenia doktorskiego, realizacji prac badawczych wspólnie z wybitnymi naukowcami z zagranicy, pozyskania materiałów do pracy naukowej oraz nawiązania długofalowych relacji z zagranicznymi zespołami naukowymi. W ramach edycji 2018-2021, beneficjenci realizowali/realizują swoje projekty w najlepszych ośrodkach na świecie, plasujących się na najwyższych lokatach w renomowanych rankingach. Wskazać tu można choćby na: California-Berkeley, California Institute of Technology, Cambridge, Columbia, Harvard, Massachusetts Institute of Technology, Oxford, Princeton, Stanford oraz University of Chicago.

Nabór wniosków w tegorocznej edycji prowadzony jest w terminie od 17 marca do 10 maja 2022 r.

Beneficjenci poza stypendium otrzymają również dodatek mobilnościowy oraz dodatek na członków rodziny, jeśli będzie ona uczestniczyła w wyjeździe stypendialnym.

Szczegóły naboru znajdują się w “Ogłoszeniu o naborze wniosków do programu nr 13 z dnia 17 marca 2022”

Wnioski należy składać wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem systemu teleinformatycznego NAWA

Dlaczego warto wziąć udział w programie Bekker NAWA? No to pytanie najlepiej odpowiedzą stypendyści programu. Ich relacje są dostępne na stronie https://nawa.gov.pl/nawa/aktualnosci/pokieruj-swoja-kariera-naukowa-otwieramy-nabor-do-piatej-edycji-programu-bekker-nawa

Krzysztof Penderecki in memoriam

Nadchodzącym koncertem Politechnika Krakowska upamiętnia postać wielkiego kompozytora. Wspominamy także spotkanie z Profesorem w murach naszej uczelni.

Konkurs na stypendium naukowe w projekcie OPUS-LAP20 (NCN)

Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej ogłasza konkurs na stypendium naukowe w projekcie: OPUS-LAP20 (NCN) pt.: „Zaawansowane fotoutwardzalne nanokompozyty polimerowe otrzymywane w technologiach szybkiego