Ruszył nabór do programu Bekker NAWA

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w dniu wczorajszym ruszył nabór do programu Bekker NAWA.

Program Bekker NAWA stwarza doktorantom i naukowcom z polskich instytucji akademickich i naukowych możliwość wyjazdów na stypendia naukowe do najlepszych zagranicznych ośrodków akademickich i badawczych – mówi dr Grażyna Żebrowska, Dyrektor NAWA.

To szansa na współpracę z światowej sławy autorytetami w danej dziedzinie, rozwój indywidualnych karier, ale też przenoszenie dobrych praktyk do ośrodków macierzystych – podkreśla dr Grażyna Żebrowska.

Program oferuje Stypendystom możliwość odbycia stażu podoktorskiego lub realizacji części kształcenia doktorskiego, realizacji prac badawczych wspólnie z wybitnymi naukowcami z zagranicy, pozyskania materiałów do pracy naukowej oraz nawiązania długofalowych relacji z zagranicznymi zespołami naukowymi. W ramach edycji 2018-2021, beneficjenci realizowali/realizują swoje projekty w najlepszych ośrodkach na świecie, plasujących się na najwyższych lokatach w renomowanych rankingach. Wskazać tu można choćby na: California-Berkeley, California Institute of Technology, Cambridge, Columbia, Harvard, Massachusetts Institute of Technology, Oxford, Princeton, Stanford oraz University of Chicago.

Nabór wniosków w tegorocznej edycji prowadzony jest w terminie od 17 marca do 10 maja 2022 r.

Beneficjenci poza stypendium otrzymają również dodatek mobilnościowy oraz dodatek na członków rodziny, jeśli będzie ona uczestniczyła w wyjeździe stypendialnym.

Szczegóły naboru znajdują się w “Ogłoszeniu o naborze wniosków do programu nr 13 z dnia 17 marca 2022”

Wnioski należy składać wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem systemu teleinformatycznego NAWA

Dlaczego warto wziąć udział w programie Bekker NAWA? No to pytanie najlepiej odpowiedzą stypendyści programu. Ich relacje są dostępne na stronie https://nawa.gov.pl/nawa/aktualnosci/pokieruj-swoja-kariera-naukowa-otwieramy-nabor-do-piatej-edycji-programu-bekker-nawa

Dodatkowe terminy szkolenia bibliotecznego.

Informujemy, że biblioteka PK organizuje dodatkowe szkolenia dla studentów, którzy nie uczestniczyli jeszcze w szkoleniu bibliotecznym. Środa 10 kwietnia godz. 9.00 Link do spotkania: https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_NGEyZjU5YWItOGEzYy00NjRkLWI4ZjctNjliNmQ1ZjVkZWY3%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%225cf2acf2-acb4-4f1d-8076-6eda3f181eed%22%2c%22Oid%22%3a%22dce0d30a-5d50-41b8-ac19-e7e0a83ea6b3%22%7d