Zasady wyjazdów oraz rekrutacji
Na politechnicznej stronie programu Erasmus+ umieszczone zostały podstawowe informacje o Programie Erasmus+, zasady finansowania wyjazdów, oraz obowiązujące w Biurze Erasmusa terminy (sekcja Dla studentów > Wyjazd na studia lub Wyjazd na praktyki).
Kopia aktualnego dokumentu „Zasady realizacji wyjazdów studentów w ramach programu Erasmus+” jest również do pobrania w zakładce Erasmus/pliki-files.
Zgodnie z wytycznymi operatora programu – Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – podstawowe kryteria kwalifikacji to średnia ocen z toku studiów oraz biegła znajomość języka obcego (język angielski lub język nowożytny w którym mają się odbywać zajęcia).
Aby usprawnić system rekrutacji Wydziałowej dla składających podania przygotowane zostały dwa podania (oba dostępne w zakładce Erasmus/pliki-files):
Kwestionariusz 1 przeznaczony jest dla studentów starających się o wyjazd na studia, natomiast Kwestionariusz 2 jest dla wyjeżdżających na praktyki.
Jak co roku, biorąc pod uwagę ograniczoną pulę finansową przeznaczoną na każdy z wydziałów, stypendia wyjazdowe są przyznawane na podstawie kolejności na liście rankingowej. Lista ta jest sporządzona na podstawie dostarczonych przez Państwa dokumentów i punktowane w niej są:
1. Średnia ocen | ilość punktów 1-10 |
brana jest pod uwagę średnia z dwóch ostatnich zamkniętych semestrów na studiach I lub II stopnia lub w przypadku słuchaczy studiów magisterskich – średnia z całego I stopnia |
2. Kompetencje językowe (potwierdzone certyfikatem – min. B2) | ilość punktów 1-6 |
w zależności od poziomu znajomości języka obcego (angielski) można uzyskać: 1 pkt – potwierdzenie przez SPNJO bez certyfikatu 2 pkt – certyfikat B1 3 pkt – certyfikat B2 4 pkt – certyfikat C1 lub wyżej Dodatkowo można otrzymać 1 pkt za ukończony kurs języka angielskiego technicznego, oraz 1 pkt za znajomość innego, dodatkowego języka obcego |
3. Wybór partnera strategicznego (jeśli dotyczy) | ilość punktów 0-2 |
w przypadku wyjazdu na studia wybór strategicznej uczelni partnerskiej (jedna z uczelni z podpisaną umową o podwójnym dyplomowaniu) jest dodatkowo punktowany |
4. Działalność w studenckim ruchu naukowym | ilość punktów 1-5 |
każda z dodatkowych aktywności jest oceniana jako 1 pkt (aktywność w kole naukowym, w samorządzie studenckim, udział w Nocy Naukowców, studenckich akcjach charytatywnych, dodatkowe szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe itp.) |
5. Inne dodatkowe osiągnięcia naukowe | ilość punktów 1-2 |
publikacje, referaty na konferencjach |
Zgodnie z zasadami przyjętymi na WIiTCH warunki konieczne to:
- potwierdzona znajomość języka angielskiego na poziomie B2 (minimum)
- średnia ocen minimum 4,0 (z poprzedniego roku akademickiego lub całości studiów I stopnia) dla ubiegających się o wyjazd na studia,
- średnia ocen minimum 3,5 (z poprzedniego roku akademickiego lub całości studiów I stopnia) dla ubiegających się o wyjazd na praktyki,
Podania osób na tzw. „warunku” lub o niewystarczającej średniej ocen nie będą rozpatrywane.
Wybierając uczelnię proszę wziąć pod uwagę listę przedmiotów dostępnych dla studentów przyjeżdżających oraz to w jakim języku są prowadzone oferowane kursy. Ilość przedmiotów powinna być tak dobrana aby w ciągu jednego semestru skompletować 30 ECTS.
Ostateczny protokół z rekrutacji jest tworzony w kolejnym dniu roboczym po ostatnim dniu ogłoszonego czasu rekrutacji, a Komisja Rekrutacyjna zbiera się do 5 dni roboczych po ostatnim dniu ogłoszonego czasu rekrutacji.
Biorący udział w rekrutacji będą poinformowani o wynikach rekrutacji przez koordynatora wydziałowego w terminie do 5 dni roboczych od podpisania ostatecznego protokołu przez Komisję Rekrutacyjną.
Kandydatowi przysługuje prawo odwołania się od decyzji Komisji w terminie do 5 dni roboczych od ogłoszenia wyniku kwalifikacji, do Dziekana Wydziału, którego postanowienie jest ostateczne.”
Ważne linki:
Erasmus+ na PK:
REKRUTACJA NA WYJAZDY W ROKU AKADEMICKIM 2024/2025
Kontakt
Koordynator Erasmusa na WIiTCH
(Erasmus Coordinator at Faculty of Chemical Engineering and Technology)
dr hab. inż. Izabela Czekaj, prof. PK
ul. Warszawska 24 31-155 Kraków Polska
budynek WIiTCh (WIiTCh building), pok. 631 (room 631)
tel. +48 12 628 21 11
e-mail: izabela.czekaj@pk.edu.pl
Dział Współpracy Międzynarodowej – Sekcja Programu Erasmus
(International Cooperation – Erasmus+ Programme)
ul. Warszawska 24 31-155 Kraków Polska
Budynek Główny WIL, pokój 33 (Faculty of Civil Engineering main building, room 33, 1st floor)
tel: +48 12 628 25 12
fax: +48 12 628 25 04
e-mail: erasmus@pk.edu.pl
http://www.erasmus.pk.edu.pl/
Dział współpracy Międzynarodowej
(International Relations Office)
ul. Warszawska 24 31-155 Kraków Polska
Budynek Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej – wejście od ul. Szlak 44
(Faculty of Chemical Engineering and Technology building, entrance from Szlak street No. 44)
tel.: +48 12 628 25 22, +48 12 628 30 44, +48 12 628 20 09
e-mail: bwm@pk.edu.pl
http://www.en.bwm.pk.edu.pl/