Zasady wyjazdów oraz rekrutacji
Na politechnicznej stronie programu Erasmus+ umieszczone zostały podstawowe informacje o Programie Erasmus+, zasady finansowania wyjazdów, oraz obowiązujące w Biurze Erasmusa terminy (sekcja Dla studentów > Wyjazd na studia lub Wyjazd na praktyki).
Kopia aktualnego dokumentu „Zasady realizacji wyjazdów studentów w ramach programu Erasmus+” jest również do pobrania w zakładce Erasmus/pliki-files.
Zgodnie z wytycznymi operatora programu – Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – podstawowe kryteria kwalifikacji to średnia ocen z toku studiów oraz biegła znajomość języka obcego (język angielski lub język nowożytny w którym mają się odbywać zajęcia).
Aby usprawnić system rekrutacji Wydziałowej dla składających podania przygotowane zostały dwa podania (oba dostępne w zakładce Erasmus/pliki-files):
Kwestionariusz 1 przeznaczony jest dla studentów starających się o wyjazd na studia, natomiast Kwestionariusz 2 jest dla wyjeżdżających na praktyki.
Jak co roku, biorąc pod uwagę ograniczoną pulę finansową przeznaczoną na każdy z wydziałów, stypendia wyjazdowe są przyznawane na podstawie kolejności na liście rankingowej. Lista ta jest sporządzona na podstawie dostarczonych przez Państwa dokumentów i punktowane w niej są:
1. Średnia ocen | ilość punktów 1-10 |
brana jest pod uwagę średnia z dwóch ostatnich zamkniętych semestrów na studiach I lub II stopnia lub w przypadku słuchaczy studiów magisterskich – średnia z całego I stopnia |
2. Kompetencje językowe (potwierdzone certyfikatem – min. B2) | ilość punktów 1-6 |
w zależności od poziomu znajomości języka obcego (angielski) można uzyskać: 1 pkt – potwierdzenie przez SPNJO bez certyfikatu 2 pkt – certyfikat B1 3 pkt – certyfikat B2 4 pkt – certyfikat C1 lub wyżej Dodatkowo można otrzymać 1 pkt za ukończony kurs języka angielskiego technicznego, oraz 1 pkt za znajomość innego, dodatkowego języka obcego |
3. Wybór partnera strategicznego (jeśli dotyczy) | ilość punktów 0-2 |
w przypadku wyjazdu na studia wybór strategicznej uczelni partnerskiej (jedna z uczelni z podpisaną umową o podwójnym dyplomowaniu) jest dodatkowo punktowany |
4. Działalność w studenckim ruchu naukowym | ilość punktów 1-5 |
każda z dodatkowych aktywności jest oceniana jako 1 pkt (aktywność w kole naukowym, w samorządzie studenckim, udział w Nocy Naukowców, studenckich akcjach charytatywnych, dodatkowe szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe itp.) |
5. Inne dodatkowe osiągnięcia naukowe | ilość punktów 1-2 |
publikacje, referaty na konferencjach |
Zgodnie z zasadami przyjętymi na WIiTCH warunki konieczne to:
- potwierdzona znajomość języka angielskiego na poziomie B2 (minimum)
- średnia ocen minimum 4,0 (z poprzedniego roku akademickiego lub całości studiów I stopnia) dla ubiegających się o wyjazd na studia,
- średnia ocen minimum 3,5 (z poprzedniego roku akademickiego lub całości studiów I stopnia) dla ubiegających się o wyjazd na praktyki,
Podania osób na tzw. „warunku” lub o niewystarczającej średniej ocen nie będą rozpatrywane.
Wybierając uczelnię proszę wziąć pod uwagę listę przedmiotów dostępnych dla studentów przyjeżdżających oraz to w jakim języku są prowadzone oferowane kursy. Ilość przedmiotów powinna być tak dobrana aby w ciągu jednego semestru skompletować 30 ECTS.
Ostateczny protokół z rekrutacji jest tworzony w kolejnym dniu roboczym po ostatnim dniu ogłoszonego czasu rekrutacji, a Komisja Rekrutacyjna zbiera się do 5 dni roboczych po ostatnim dniu ogłoszonego czasu rekrutacji.
Biorący udział w rekrutacji będą poinformowani o wynikach rekrutacji przez koordynatora wydziałowego w terminie do 5 dni roboczych od podpisania ostatecznego protokołu przez Komisję Rekrutacyjną.
Kandydatowi przysługuje prawo odwołania się od decyzji Komisji w terminie do 5 dni roboczych od ogłoszenia wyniku kwalifikacji, do Dziekana Wydziału, którego postanowienie jest ostateczne.”
Ważne linki:
Erasmus+ na PK:
Zmiana godzin pracy biura dnia 04.02.2025 r.


Kontakt
Koordynator Erasmusa na WIiTCH
(Erasmus Coordinator at Faculty of Chemical Engineering and Technology)
dr hab. inż. Izabela Czekaj, prof. PK
ul. Warszawska 24 31-155 Kraków Polska
budynek WIiTCh (WIiTCh building), pok. 631 (room 631)
tel. +48 12 628 21 11
e-mail: izabela.czekaj@pk.edu.pl
Dział Współpracy Międzynarodowej – Sekcja Programu Erasmus
(International Cooperation – Erasmus+ Programme)
ul. Warszawska 24 31-155 Kraków Polska
Budynek Główny WIL, pokój 33 (Faculty of Civil Engineering main building, room 33, 1st floor)
tel: +48 12 628 25 12
fax: +48 12 628 25 04
e-mail: erasmus@pk.edu.pl
http://www.erasmus.pk.edu.pl/
Dział współpracy Międzynarodowej
(International Relations Office)
ul. Warszawska 24 31-155 Kraków Polska
Budynek Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej – wejście od ul. Szlak 44
(Faculty of Chemical Engineering and Technology building, entrance from Szlak street No. 44)
tel.: +48 12 628 25 22, +48 12 628 30 44, +48 12 628 20 09
e-mail: bwm@pk.edu.pl
http://www.en.bwm.pk.edu.pl/
