3rd International Conference CHEMISTRY FOR BEAUTY AND HEALTH

W  dniach 13 – 15 czerwca 2024, Katedra Chemii i Technologii Organicznej, Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej, organizuje we współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu “3rd International Conference CHEMISTRY FOR BEAUTY AND HEALTH” (https://beauty-torun.umk.pl/pages/main_page/). Poprzednie edycje konferencji odbyły się w Toruniu (2018) i w Poznaniu (2021). Politechnika Krakowska będzie gościć uczestników wydarzenia po raz pierwszy.

Celem konferencji jest szerzenie wiedzy i szeroko pojęta wymiana doświadczeń  środowiska naukowców, doktorantów i studentów prowadzących  badania w zakresie biomateriałów, chemii i technologii kosmetyków, chemii i technologii farmaceutyków, produktów chemii gospodarczej czy chemii żywności. Wśród zaproszonych gości, którzy przyjęli zaproszenie i zgodzili się podzielić swoim doświadczeniem badawczym są znani i cenieni naukowcy z Francji, Hiszpanii czy Stanów Zjednoczonych.

Ufamy, że spotkanie będzie dobrą okazją do prezentacji wyników badań naukowych, wymiany doświadczeń, interesujących dyskusji oraz nawiązywania współpracy.

Miejscem obrad jest Pawilon Konferencyjny ”Kotłownia”, mieszczący się na terenie kampusu Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego
dr hab. inż. Elżbieta Sikora, prof. PK

Konkurs na stypendium naukowe w projekcie SONATA-17 (NCN)

Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej ogłasza konkurs na stypendium naukowe dla studenta w projekcie: SONATA-17 (NCN) pt.: „Analiza możliwości chemolizy bio-materiałów poliuretanowych syntezowanych z bio-polioli o rożnej strukturze chemicznej i analiza wpływu otrzymanych bio-recyklatów na proces ekspansji i właściwości nowych bio-poliuretanów”, nr 2021/43/D/ST5/01222.

Konkurs na stypendium naukowe w projekcie: OPUS 21 (NCN)

Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej ogłasza konkurs na stypendium naukowe w projekcie: OPUS 21 (NCN) pt.: „Nowe możliwości rozwoju strategii projektowania i funkcjonalizacji kropek węglowych jako wielofunkcyjnych, dynamicznych, zielonych systemów fotoinicjujących i fotokatalizatorów wykorzystywanych w procesach fotopolimeryzacji” nr 2021/41/B/ST5/04533.